Muzeum Jane Austen’s House

3 Responses to Muzeum Jane Austen’s House

 1. basia powiedział:

  Witam. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem hejterem i nie chciałabym, żeby tak odebrano mój komentarz. Ja też interesuję się historią społeczną, kultury i mody, a przy tym jestem wielbicielką pisarstwa Austen. Cieszę się że powstają strony i blogi dotyczące tych treści, przez co są łatwiej dostępne a i zainteresowani mogą się powymieniać spostrzeżeniami.
  Czytałam kilka Twoich artykułów i uważam, że są naprawdę ciekawe. Zastanawia mnie tylko dobór zdjęć. Zarówno w tym artykule jak i pod likiem „ubiór” dodajesz zdjęcia i ryciny nie przystające do treści. W tym miejscu rozumiem wklejanie ujęć z adaptacji powieści Austen i jeszcze Little Dorrit, ale już Cranford, Jane Eyre a tym bardziej Lark Rise to Candleford, to już całkiem inne okresy w rozwoju mody XIX w., i na pewno nie z przełomu, czy Regencji. W artykule pt. Ubiór, wszystkie (poza jedną wcześniejszą) ryciny przedstawiają modę po okresie Regencji, żadna zaś nie odnosi się do Twojego tekstu. Czepiam się, bo skoro mówimy o modzie to ilustracja jest nadzwyczaj pożądana, a jeśli oglądają to laicy to wprowadzasz ich w błąd.
  Moda wzorowana na antyku zaczęła zanikać już w l. 20-tych XIX w. Radziłabym też sprawdzić jak to było z tym użyciem bawełny nawet w tych uboższych domach szlacheckich. Wtedy chyba wcale nie była tak bardzo popularna i dopiero w połowie wieku zaczęła wypierać powszechny len. (Aczkolwiek tego nie jestem pewna.)
  Pozdrawiam:)

 2. Miss Jane Austen Miss Jane Austen powiedział:

  Dziękuję za komentarz, który skłonił mnie do zmian. Usunęłam zdjęcia z dramatów kostiumowych, w zastępstwie pojawiła się natomiast galeria przedstawiająca dom, gdzie mieszkała Austen, a w którym obecnie znajduje się muzeum. Również galeria w odnośniku „Ubiór” jest zmieniona. Ryciny zostały usunięte, a na ich miejsce wstawione aktualne zdjęcia muzealnych strojów z czasów georgiańskiej Anglii. Muszę dodać, że artykuły nie są moim autorstwem, gdyż nie mam aż tak rozległej wiedzy na temat epoki regencji i twórczości Jane Austen, co zresztą można dostrzec w wielu błędach merytorycznych na stronie. Mam nadzieję, że udało mi się wyeliminować po edycji strony większość z nich.

 3. WilburnSharpe powiedział:

  I have read this post and it is excellent. Good job! Greetings.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.