Rozważna i romantyczna 2008

Rozważna i romantyczna (2008 Sense & Sensibility)

czas trwania: 3 godz.
gatunek: Kostiumowy, Melodramat
premiera: 1 stycznia 2008 (świat)
reżyseria: John Alexander
scenariusz: Andrew Davies

„Rozważna i romantyczna” to opowieść o siostrach Eleonorze i Mariannie Dashwood – dwóch młodych kobietach całkiem odmiennie postrzegających życie i miłość. Panny Dashwood po stracie ukochanego ojca zostają bez grosza. Zmuszone są wraz z matką i najmłodszą siostrą opuścić piękną rezydencję Normand Park, jednakże przed wyjazdem Eleonora ma okazję poznać mężczyznę o nienagannych manierach – Edwarda Ferrarsa. Mistrz adaptacji literatury, Andrew Davies, tchnął nowe życie w klasyczną opowieść Jane Austen o miłości i namiętności. Młoda obsada i eleganckie spojrzenie nadają świeżości uwielbianej powieści dziewiętna- stowiecznej mistrzyni romansu.

Obsada:

Hattie Morahan (Elinor Dashwood), Charity Wakefield (Marianne Dashwood), Janet McTeer (Pani Dashwood), David Morrissey (Płk Brandon), Dan Stevens (Edward Ferrars), Dominic Cooper (Willoughby), Lucy Boynton (Margaret Dashwood), Linda Bassett (Pani Jennings) i inni.

One Response to Rozważna i romantyczna 2008

  1. Kasia powiedział:

    Ja mam słabośc do produkcji BBC, przyznaję, film nie był zły ale serial ten podobał mi się ogromnie i to do niego wracam zawsze, do filmu praktycznie nigdy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.