Perswazje 2007

Perswazje (Persuasion 2007)

czas trwania: 2 godz.
gatunek: Kostiumowy
premiera: 1 kwietnia 2007 (świat)
reżyseria: Adrian Shergold
scenariusz: Simon Burke

Ekranizacja poczytnej powieści Jane Austen. Anne Eliot pochodzi z bardzo szanowanej arystokratycznej rodziny. W wieku 19 lat zakochuje się z wzajemnością w kapitanie Fredericku Wentworh. Niestety, pochodzi on z nieco niższych sfer, więc rodzice Anne nie zgadzają się na ślub. Dziewczyna ulega perswazjom najbliższych i zrywa zaręczyny. Kiedy osiem lat później ponownie spotyka kapitana, uczucia odżywają, a Anne zaczyna zastanawiać się nad swoją niezależnością. Powoli narasta w niej bunt przeciw obowiązującym konwenansom. Czy jednak nie okaże się, że dojrzała do tego zbyt późno? Główna nagroda dla Sally Hawkins na Festiwalu w Monte Carlo.

Obsada:

Sally Hawkins (Anne Elliott), Rupert Penry-Jones (Kapitan Wentworth), Alice Krige (Lady Russell), Julia Davis (Elizabeth Elliott), Marion Bailey (Pani Croft), Anthony Head (Sir Walter Elliott), Tobias Menzies (William Elliott), Michael Fenton Stevens (Pan Shepherd) i inni.

One Response to Perswazje 2007

  1. Kasia powiedział:

    Polecam serial BBC z 1995 roku, widze, że go brakuje na stronie, jest o niebo lepszy od filmu. Klimat podobny do tego z Dumy serialowej, tak samo aktorstwo niepowtarzalne i dobrane wzorowo (postać Anny idealna, dokładnie taka jaką sobie wyobrażałam czytając książkę).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.