Duma i uprzedzenie 1995

Duma i uprzedzenie (1995 Pride & Prejudice)

czas trwania: 5 godz.
gatunek: Kostiumowy, Melodramat
premiera: 24 września 1995 (świat)
reżyseria:Simon Langton
scenariusz: Andrew Davies

Elizabeth Bennet – młoda, niezbyt zamożna, skromna panna obdarzona dużą osobowością, wdziękiem i dowcipem. Bez pamięci zakochuje się w niej pan Fitzwilliam Darcy – człowiek bogaty, o wysokiej pozycji społecznej. Bariera społeczna jaka jest między nimi oraz oszczerstwa rzucane na Darcy’ego, oddalają możliwość spełnionej miłości. Gdy jednak Elizabeth utwierdza się w swoim uczuciu do ukochanego, wszystko zaczyna się wyjaśniać, co otwiera zakochanym drogę na ślubny kobierzec.

Obsada:

Colin Firth (Fitzwilliam Darcy), Jennifer Ehle (Elizabeth Bennet), Susannah Harker (Jane Bennet), Julia Sawalha (Lydia Bennet), Alison Steadman (Pani Bennet), Benjamin Whitrow (Pan Bennet), Crispin Bonham-Carter (Charles Bingley), Polly Maberly (Kitty Bennet) i inni.

One Response to Duma i uprzedzenie 1995

  1. Kasia powiedział:

    Uwielbiam, po prostu kocham tą ekranizację! Ona zresztą wprowadziła mnie w ten fantastyczny świat Jane Austen i jej czasów.
    Serial oglądałam tyle razy, że nawet nie potrafię podać, jest gienialny w swoim gatunku, jestem przekonana, że gdyby Jane Austen go obejrzała, byłaby zachwycona :)))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.